En Taze Ürün

En taze lezzet

Onaylanmış Ürün

Ürünlerimiz test edilmiştir

Destek Ekibi

Sorularınız için

En iyi kahve nasıl yapılır ?

En iyi kahve nasıl yapılır ?

Hatırı sayılır içeceklerimizden Türk kahvesinin lezzeti, görüntüsü ve güzel sunumunun yanında sağlıklı da olması büyük önem taşıyor.


Türk kahvesi telvesi ile birlikte pişirildiğinde kahvenin antioksidan kapasitesi artıyor. Böylelikle içeriğindeki polifenoller ile antikanserojen özellik kazanıyor. Yapılan çalışmalar günde 1-3 fincan içilen Türk kahvesinin birçok kanser türünden koruyucu olduğuna işaret ediyor. Ayrıca kahvenin sağlığımıza daha birçok faydası bulunuyor.


Oda Sıcaklığındaki Suyu Kullanın

Dolaptan çıkardığınız su ya da kettle'da kaynattığınız su okkalı bir kahve için uygun değildir. Unutmayın, Türk kahvesinin en iyi hali oda sıcaklığındaki sudur.


Kahvenin Taze Olmasına Dikkat Edin

Kahve Ve Şeker Ölçüsüne Dikkat


Sade, az şekerli, orta şekerli ya da şekerli seçeneklerini tutturmak bazen zor olabilir. Sade kahve için hiç şeker kullanmazken, az şekerli bir kahve için kaşığın ucuyla biraz şeker alıp atın. Orta şekerli bir kahve için ise yarım tatlı kaşığı koymanız yeterli. Bir kişilik kahve yapacaksanız eğer bir tatlı kaşığı tepeleme kahve kullanın.


Tamam taze kahve aldınız. Fakat sonrasında aldığınız taze kahveyi iyi muhafaza etmeniz de çok önemli. Hatta kahveyi sakladığınız kavanozu ne kadar sürede bir yıkadığınız da. Hiçbir zaman daha önceden kahve kalmış bir kavanozu kullanmayın.


Kesme Değil Toz Şeker Kullanın

Kesme değil toz şeker tercih etmeniz damak zevkinize daha çok uyacaktır. Ölçü, tad ve sağlık kriterlerini göz önünde bulundurursak lezzetli ve sağlıklı bir kahve için mutlaka toz şeker kullanın.